Атлетико спечели битката за върха в група С

Атлетико Мадрид влиза в плейофите на Шампионската лига като победител в предварителна група С. В последния си мач "дюшекчиите" изтръгнаха победата с 2:1 като гост на Бенфика в иберийското дерби и завършиха на върха с 13 точки, докато лисабонските "орли" останаха с 10.

В другия мач от групата турският Галатасарай удържа Астана в Истанбул за 1:1 и с 5 точки актив отива напролет в Лига Европа. Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана остана с точка по-малко, след като записа четири равенства и отпада.

За Атлетико завръщането на "Ещадио да Луж" в Лисабон върна мъчителния спомен от финала в Шампионската лига през 2014 г. срещу Реал Мадрид. Тогава "дюшекчиите" водеха до самия край на редовното време, но допуснаха изравняване, а след това загубиха с 1:4 от "белия балет".

Този път обаче хората на Диего Симеоне си свършиха перфектно работата. В 33-ата минута Нигес откри, след като завърши перфектна комбинация между Гризман и Вието. В 55-ата минута самият Вието удвои, възползвайки се от центриране на Караско. Домакините върнаха един голчетвърт час преди края  чрез гръцкия нападател Митроглу, който влезе малко преди това като резерва. Натискът на домакините до края не даде резултат и така Атлетико се поздрави с победата и първото място в групата.

БЕНФИКА - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:2
0:1 Нигес (33)
0:2 Вието (55)
1:2 Митроглу (75)