Берое със сериозна намеса в битката за титлата (видео)

Отборът на Берое победи Монтана с 2:1 в мач от 19-ия кръг на "А" група. По този начин тимът на Петър Хубчев се намеси сериозно в борбата за титлата. Отборът от Стара Загора събра 33 точки и се изравни с Литекс, и вече е само на две точки от Лудогорец и Левски.

Исмаил Иса изведе своя тим напред в 7-ата минута, а в 49-ата Атанас Илиев изравни. Точно, когато не се виждаше как Берое ще вкара гол, се намеси резервата Георги Андонов, който след прецизно изпълнен пряк свободен удар, донесе ценния успех.

Мачът, който бе важен и за двата тима не бе особено приятен за гледане. Двата тима не демонстрираха качествен футбол. Главните действащи лица заложиха на борбата и единоборстваха, и феновете, които са проследили срещата често ставаха свидетели на безцелно изритани топки. Именно поради тази причина головите положения почти липсваха.

Двубоят започна с инфарктна ситуация пред вратата на домакините. В 3-ата минута Поплатник пропусна да вкара от изгодна позиция. Вместо Монтана да поведе, инкасира гол само няколко минути по-късно.

Първото попадение в срещата бе дело на Исмаил Иса в 7-ата минута. Неманя Милисавлевич изведе своя съотборник сам срещу вратаря, който опъна мрежата.

В 22-ата минута Спас Делев стреля опасно от дистанция. Той насочи топката към долния десен ъгъл, но прати кълбото в аут.

Последва хубава атака за гостите. Мичев получи топката в наказателното поле и отправи удар от движение, но не успя да намери очертанията на вратата пазена от Илко Пиргов.

Второто полувреме започна обещаващо. В 49-ата минута Атанас Илиев изравни. Влезлият като резерва футболист се възползва от груба грешка на Веселин Пенов, който не прецени полета на топката и се изхвърли. По този начин състезателят на Монтана излезе сам срещу вратаря и не пропусна за 1:1.

Следващият половин час играта главно се водеше в центъра. Двата тима рядко поглеждаха към противниковата врата и на терена бе пълна скука.

По всичко изглеждаше, че срещата се доиграва, но Георги Андонов очевидно не мислеше така. В 79-ата минута опитният състезател отново изведе своя тим напред. Нападателят вкара красив гол, след изпълнение на пряк свободен удар.

В 86-ата минута Георги Минчев получи втори жълт, съответно червен картон и напусна принудително терена.

В минутите до края Монтана се опита да стигне до точката, но усилията на възпитаниците на Емил Велев не дадоха резултат.

БЕРОЕ - МОНТАНА 2:1