Спортинг шокира Локо в Москва и запази шанс за класиране (видео)

Спортинг (Лисабон) изигра може би най-силния си мач в Лига Европа и победи с категоричното 4:2 Локомотив (Москва) в гостуването си в руската столица. Срещата бе много важна за португалците, които с този успех запазиха шанс за продължаване на 1/16-финал в турнира и в същото време попречиха на домакините да направят именно това.

Локомотив пръв взе преднина в мача още в 5-ата минута, когато Майкон бе изведен зад защитата, напредна необезпокояван и отбеляза за 1:0.

До края на полувремето обаче Спортинг взе нещата в свои ръце и направи пълен обрат. В 20-ата минута Матеус Перейра получи центриране в наказателното поле и от воле заби топката във вратата. След това в 38-ата минута Фреди Монтеро и Брайън Руис направиха чудесно двойно подаване, което изведе костариканеца на стрелкова позиция и той направи резултата 1:2. В 38-ата минута пък Желсон Мартинс получи отличен пас зад защитата и бе точен за 1:3.

В средата на втората част гостите окончателно сложиха точка на спора в мача, като Матеус Перейра заби втория си гол за 1:4, а малко преди края в 86-ата минута Миранчук оформи крайното 2:4 и направи загубата на "железничарите" малко по-почетна.

Така Спортинг събра актив от 7 точки, като остава на 3-ата позиция, но вече само на точка от втория Локо (Москва), който е с 8.

Локомотив (Москва) - Спортинг (Лисабон) - 2:4
1:0 - Майкон (5)
1:1 - Матеус Перейра (20)
1:2 - Руис (38)
1:3 - Желсон Мартинс (43)
1:4 - Матеус Парейра (60)
2:4 - Миранчук (86)