Драматично шоу в Стара Загора с шест гола (видео)

Рядко срещан двубой за родните стандарти изиграха Берое и Литекс в битката за второто място в Стара Загора. Срещата от 16-ия кръг на "А" група завърши 3:3 след невероятни обрати в края. Звездата на гостите Данило Асприля на два пъти даде преднина за "оранжевите" с попадения в 34-ата минута и 74-ата минута, като между тях Игор Джоман бе изравнил в 70-ата минута. Страхотен щурм на домакините в последните десет минути донесе пълен обрат на "заралии". Исмаил Иса (82) и Елиаш да Силва в 95-ата минута вдигнаха публиката на крака. В даденото продължение на петминутното продължение от Никола Попов драмата стана пълна. Елтон дос Рейс бе оставен близо до Макенджиев и без проблеми с глава вкара за 3:3.

Преди това в срещата и двата тима пропуснаха отлични положения, като заслужаваха само аплодисменти за изявите си. Равенството остави Литекс на второ място с актив от 28 точки, но толкова вече има и Лудогорец. Берое пък остана с 27 точки. Така Левски при победа утре в Благоевград може да дръпне с шест точки пред своите преследвачи. Най-добрият играч на Литекс Асприля пък вече е голмайстор номер едно в първенството с осем попадения. На стадион "Берое" срещата започна с едноминутно мълчание в почит на загиналите в Париж.

Двата тима стартираха много силно и още в първата минута Виана стреля над гредата, а в следващата атака Винисиус спаси вратата си след удар на Зехиров. Спас Делев изпълни отличен фаул в 32-ата минута, но Винисиус изби в корнер. При последвалата атака на гостите Данило Асприля даде аванс на гостите. Страхотен пропуск направи Арсенио Нунеш в 40-ата минута, когато Владимир Зафиров сбърка и го изведе сам срещу Благой Макенджиев.

Ключов момент бе в 50-ата минута, когато Исмаил Иса и Игор Джоман смениха Петков и Зафиров. Именно това решение на Петър Хубчев се оказа решаващо. В 56-ата минута Спас Делев направи страхотен пропуск, като стреля над гредата от няколко метра.

Джоман изравни с красив гол в 70-ата минута след подаване на Иса. Четири минути по-късно отново Асприля вкара втори гол, когато стреля по диагонал, а Макенджиев не успя да парира неговия удар.

В 82-ата минута Иса изравни с третото си попадение за сезона след отлично подаване на Елиаш. Последният пък взриви трибуните в последната минута на петминутното продължение, когато донесе пълен обрат след центриране на Делев. Бразилецът вкара своя пореден гол във вратата на тима от Ловеч, който е негова любима жертва в "А" група.  Всички вече очакваха победата за домакините, но след грешка в защитата на Берое Елтон отблизо с глава прати топката в мрежата и донесе точката на гостите.
Попадението бе първо за него с екипа на четирикратните шампиони на България, които приемат Ботев (Пловдив) другата седмица. Спас Делев и компания пък гостуват на "Лудогорец Арена".

БЕРОЕ - ЛИТЕКС 3:3
0:1 Асприля (34)
1:1 Джоман (70)
0:1 Асприля (74)