Лудогорец надви лидера в голово шоу

Юношите на Лудогорец до 17 години изиграха най-силния си мач от началото на първенството и победиха с 4:3 убедителния лидер в класирането Септември. Отборът от София не бе загубил точка от началото на първенството. Талантите от школата на шампионите пък записаха шести пореден в Елитната юношеска група до 17 години.

Цветослав Петров откри резултата в 14-ата минута, но до края на първото полувреме Септември стигна до пълен обрат – 1:2. През втората част обаче нищо не можеше да спре момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов. Еге Реват се разписа на два пъти в 53-ата и 60-ата минута, с което отново изведе Лудогорец U17 напред в резултата. Тони Иванов на практика реши мача с гол за 4:2 в 69-ата минута. В добавеното време гостите от столицата отбелязаха последното попадение за крайното 4:3.

„Много съм доволен от момчетата. Още след двубоя със Славия казах, че просто ни е необходимо малко време, за да заиграем нашата игра. От мач на мач се представяме все по-силно. Доказахме го днес“, коментира треньорът Юри Васев.

В класирането Септември остава на върха с 33 точки, следват Славия с 28, Левски с 27, а Литекс и Лудогорец имат по 26.