Унгария ликува с бой над Норвегия и e на Евро 2016

Унгария преживя вълшебна футболна вечер. Тимът на маджарите спечели с 2:1 в Будапеща срещу Норвегия в решителния реванш от баражите и с общ резултат 3:1 се класира на голям форум за първи път от 1986 г. насам, когато участва на световното в Мексико. На еврофинали Унгария не е участвала от 43 години насам. За последно това се случи през 1972 г., когато тимът стига до четвъртото място.

Домакините започнаха много активно мача, подкрепяни френетично от феновете по трибуните. Те изпаднаха в екстаз в 14-ата минута, когато Тамаш Пришкин опъна мрежата на гостите след страховит удар от границата на наказателното поле.

В края на първата част скандинавците бяха близо до изравняване, но гредата спаси домакините от попадение след удара на Евен Ховланд. В 59-ата минута Балаш Джуджак можеше да убие окончателно интригата в мача, но този път норвежците бяха спасени от нов гол от гредата.

Късметът обърна гръб на Норвегия в 82-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Маркус Хенриксен си отбеляза автогол. Само четири минути по-късно Хенриксен се реваншира, като успя да преодолее стража на домакините Габор Кирай, който изигра своя мач №101 на вратата на Унгария.

До края унгарците умело бранеха своя аванс и не позволиха радостта да им бъде отнета. С последния съдийски сигнал на трибуните и на терена настана неописуема радост.

Унгария - Норвегия 2:1 (3:1 общ резултат)
1:0 - Прискин (14)
2:0 - Хенриксен (82-автогол)
2:1 - Хенриксен (86)