Дунав с пети успех в Русе

Дунав победи Пирин Разглог с 2:0 в мач от тринадесетия кръг на първенството на Б група на Градския стадион в Русе. Победата е пета от шест домакинства в първенството през този сезон да русенци. Домакините започнаха по-активно и бързо овладяха средата на терена.

Опасностите пред вратата на Пирин не закъсняха. В 14-ата минута Деян Лозев уцели напречната греда след атака отляво, а на няколко пъти и вратарят Петър Дебърлиев се наложи да се намесва решително. Гостите разчитаха предимно на контраатаки, при една от които Николай Хаджиниколов се измъкна на стрелкова позиция в 25-ата минута, но не намери целта. Все пак в 35-ата минута логичното се случи и „драконите“ поведоха. Петър Патев засече с глава топката след центриране от ъглов удар и откри за 1:0. През втората част отново дунавци бяха по-активни пред противниковата врата. В рамките на по-малко от 10 минути след подновяването на играта Деян Лозев, Мирослав Будинов и Диян Димов бяха много близо до отбелязване на гол, но не намериха целта.
 Все пак в 76-ата минута Будинов засече топката с глава след центриране на Юлиан Ненов от пряк свободен удар и оформи крайното 2:0. В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на Верея в Стара Загора на 8 ноември от 16 ч.

Дунав Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Петър Патев, Диян Димов, Светослав Читаков (73 мин. - Георги Чакъров), Юлиан Ненов (82 мин. - Бранимир Костадинов), Деян Лозев (50 мин. - Николай Колев), Мирослав Будинов.

Пирин Разлог: Петър Дебърлиев, Благой Родов, Николай Хаджиниколов, Евгени Тунтев, Красимир Друнчилов, Мартин Газиев, Милен Лефтеров (78 мин. - Росен Пъдарев), Георги Калоянов (65 мин. - Йордан Юруков), Николай Димитров, Петър Лазаров,