Ейбар се изкачи на шесто място (видео)

Отборът на Ейбар продължи силното си представяне в Примера след минимален успех с 1:0 над Райо Валекано. Победата дойде след автогол на Диего Йоренте в 21-ата минута и издърпа "синьо-червените" до шестата позиция в таблицата. Така подареният сезон в елита може да се превърне в един от най-успешните за скромния баски клуб.

"Синьо-червените" започнаха по-активно и Борха Фернандес - Бастон (2) и Андер Капа (12) изпуснаха. В 21-ата баските откриха резултата след автогол на Диего Йоренте. Кеко намери Бастон вдясно, той центрира остро и защитникът на гостите засече топката в собствената си врата. Минута по-късно Кеко нацели греда. До края на полувремето нямаше повече положения.

В 64-ата минута тимът на Хосе Луис Мендилибар беше много близо до втори гол, но Саул Берхон незнайно как не вкара, а уцели гредата. До края на двубоя Райо не намери начин да реализира изравнително попадение.

Снимка: "Марка: