"Моряците" се развихриха срещу Вихър

Отборът на Черно море не срещна никакви проблеми срещу четвъртодивизионния Вихър (Строево) и го победи с 5:0 в мач от 1/8-финалите за Купата на България. Двубоят се игра в Коматево, където изненадата в турнира прие футболистите на Никола Спасов. В състава на "моряците" логично се появиха играчи, които не намират често място в шампионатните срещи. Все пак от по-опитните на терена бяха Даниел Георгиев, Стефан Станчев, Андреас Васев, Симеон Райков и полякът Марчин Бургхард.

Още в 13-ата минута последният прати топката в напречната греда на домакините. Малко след това и Райков имаше същата съдба, като този път страничният стълб бе верен помощник на стража на Вихър. В 39-ата минута Черно море откри резултата. Отново Райков бе в центъра на събитията - негов далечен шут навести вратата за 1:0. 240 секунди по-късно Хуан Вареа отблизо пробва здравината на мрежата - 2:0. Веднага след почивката два бързи гола на Райков и 17-годишния Валентин Йосков "заключиха" тотално мача. Две минути преди края на редовното време резервата Мартин Костадинов фиксира крайното 5:0 за варненци.

Така носителите на Купата и Суперкупата на България продължават напред в състезанието. Момчетата на Адмирала вече са на три мача от участие в нов финал за второто по важност отличие в родния футбол. "Моряците" чакат жребия за 1/4-финалите, които отново ще се решат в една среща.

Вихър (Строево) - Черно море 0:5

0:1 Райков (39)
0:2 Вареа (43)
0:3 Райков (47)
0:4 Йосков (54)
0:5 Костадинов (88)

Вихър (Строево): Малинов, Атанасов, Йорджев, Христов, Дочев, Доков, Фатов, Йончев, Урумов, Хасан, Костадинов

Черно море: Чанович, Траянов, Жуньо, Еуженио, Бургхард, Станчев, Георгиев, Васев, Вареа, Райков, Йосков