И Банско сгъна Спартак - плевенчани без победа в осми пореден мач

Мъките на плевенския Спартак продължават. Днес с 3:1 го победи гостуващият му Банско в среща от 12-ия кръг на "Б" група, а домакините не записаха победа в осми пореден мач от първенството.

Първото полувреме бе за гостите. Селекцията на Александър Томаш по-добре се нагоди към тежкия терен, владееше повече топката и вкара два пъти. В 10-ата минута Янислав Иванов изведе Атанас Чепилов сам срещу плевенския страж Димитър Пантев и нападателят не сгреши – 1:0. Реакцията на домакините дойде четири минути по-късно, но капитанът Тихомир Тодоров стреля в аут. В 22-ата минута обаче Цветомир Тодоров центрира и Стефан Христов изравни. Секунди преди края на първата част обаче гостите отново поведоха – след центриране Димитър Везалов бе оставен спокойно да обработи топката и да реализира за 2:1.

След почивката играта бе равностойна – предимно борба, без положения пред вратите. Опитите на спартаковци да променят негативният развой се ограничиха само с един шут от фаул на Тихомир Тодоров, който вратарят Александър Стояьнов спаси. В 86-ата минута бърза контраатака на Банско завърши с втори гол на Чепилов за крайното 3:1.

Спартак: 1. Димитър Пантев – 12. Пламен Тенев, 3. Стенислав Георгиев, 5. Кристиян Григоров, 4. Георги Пейчев, 17. Антони Иванов /65-8. Богомил Христов/, 15. Тихомир Тодоров /капитан/, 11. Христо Кирев /75-14. Преслав Антонов/, 13. Жулиен Бенков /82-18. Николай Ботев/, 6. Цветомир Тодоров, 9. Стефан Христов.
Старши треньор: Роберт Петров

Банско: 12. Александър Стоянов – 6. Георги Кременлиев, 7. Георги Фикийн /80-21. Борислав Хазуров/, 10. Красимир Илиев /85-4. Васил Туджаров/, 11. Атанас Чипилов, 13. Димитър Везалов /капитан/, 14. Иван Топузов, 16. Цветан Павлов /74-3.    Костадин Слаев/, 19. Янислав Иванов, 22. Николай Дичев, 24. Любомир Витанов.
Старши треньор: Александър Томаш

Жълти картони – Цветомир Тодоров, Стефан Христов, Преслав Антонов /Спартак/; Александър Стоянов, Цветан Павлов /Банско/

Стадион: „Плевен“ – 200 зрители