Спортинг Хихон излъга Еспаньол с гол в 93-ата минута (видео)

Отборът на Спортинг Хихон излъга с 2:1 като гост Еспаньол в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. 19-годишният хърватин Ален Халилович, който е собственост на Барселона, но играе под наем в Спортинг Хихон, даде авнас на гостите в резултата още в 9-ата минута. Топката достигна до Халилович след грешка на играч на Еспаньол в средата на терена и хърватският тийнейджър с великолепен изстрел с левия крак от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад вратаря на "папагалчетата" Пау Лопес.

В 29-ата минута Фелипе Кайседо пропиля златен шанс да изравни резултата, пропускайки дузпа, спасена по блестящ начин от вратаря на Спортинг Алберто Гарсия. Еквадорският нападател обаче се реваншира за пропуска си от бялата точка с гол за 1:1 с удар почти от голлинията в 62-ата минута. Но Еспаньол не направи обрат в оставащите минути, а за победата се пребориха гостите. В третата минута на добавеното време Алехандро Менендес донесе трите точки на Спортинг. Той бе изпуснат от защитата на домакините и наказа "папагалчетата" с хубав удар с левия крак по земя.

Еспаньол претърпя тази вечер второ поредно и общо четвърто за сезона поражение, като заема 9-о място в класирането с 9 точки. Спортинг Хихон пък е 10-и с 8 точки.