Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Дортмунд профука нови точки за радост на Байерн (видео + галерия)

Само в рамките на пет дни Борусия (Дортмунд) загуби нови две точки в битката с Байерн (Мюнхен), след като допусна гол в последната минута за крайното 2:2 у дома срещу Дармщат 98 в заключителната среща от седмия кръг на Бундеслигата. По този начин вестфалци изостават на четири пункта от шампионите преди голямото дербито между двата тима след седмица в Бавария.

Новаците в елита, които продължават да нямат поражение на чужд терен този сезон, поведоха след 17 минути игра благодарение на Марсел Хелер. През втората част обаче Пиер-Емерик Обамеянг заби две попадения и всички очакваха домакинския успех, но в последната минута на редовното време капитанът на "лилиите" Айтач Сулу заби кълбото в мрежата за 2:2.

В сряда пък Борусия направи 1:1 срещу Хофенхайм, но поне продължава да няма загуба през новия сезон след 13 изиграни двубоя до момента във всички турнири. Допълнителен минус за дортмундци е, че в четвъртък им предстои тежко гостуване в Солун на ПАОК в Лига Европа, а Байерн ще има два дни повече за възстановяване, защото играе във вторник с Динамо (Загреб) в Шампионската лига.

Томас Тухел загърби експериментите и върна в стартовия си състав Хенрих Мхитарян и Илкай Гюндоган, които през седмицата не започнаха срещу Хофе. Плановете на домакините обаче бяха объркани след ранното попадение на Хелер за радост на гостуващата агитка, наброяваща 8000 души. В 17-ата минута той засече от воле прецизно центриране на Жером Гондорф и Роман Бюрки не мръдна.

Борусия (Дортмунд) - Дармщат 98 2:2

"Жълто-черните" веднага създадоха две възможности за изравняване, но Пиер-Емерик Обамеянг ги пропусна. Първо в 20-ата минута той не успя да засече в мрежата прострелно центриране, а секунди след това би в аут след подаване отляво.

Това обаче се оказаха единствените чисти шансове за Борусия за тази първа част, защото след това "лилиите" се затвориха в своята половина и действаха много чисто, лишавайки домакините от възможни за фалове и корнери.

Картината не се промени и в първия четвърт час на второто полувреме, за който период домакините не организираха нито една опасна акция.

Всичко се промени с влизането в игра на Аднан Янузай в 59-ата минута, който зае мястото на намиращия се в слаба форма Марко Ройс. Секунди по-късно Мхитарян затрудно Кристиан Матениа и показа, че обратът започва. Изравняването стана факт в 63-ата минута, когато поредната фирмена атака с далечен пас към включващия се Матиас Гинтер завърши с подаване от него към Обамеянг и "Сигнал Идуна Парк" изригна - 1:1.

Тимът на Тухел още повече вдигна темпото и в 69-ата минута решителна намеса на Лука Калдирола след пробив на Илкай Гюндоган предотврати второто попадение. То обаче нямаше как да не стане факт. В 71-ата минута Янузай изведе Оба в коридор и националът на Габон направи 2:1.

Малко преди това страничният съдия вдигна несъществуваща засада, с което залъга главния и лиши Дортмунд от дузпа за нарушение на вратаря срещу Сократис.

Второто попадение успокои "жълто-черните" и те зачакаха края на срещата, но сметките им излязоха грешни, защото в 90-ата минута Сулу се разписа за 2:2 със същото хладнокръвие, с което беше наказал и Байер в Леверкузен по-рано тази есен.

Известна вина за нещастния развой за Борусия има и треньорът Томас Тухел, който имаше право да направи още две смени, но до изравнителния гол не ги беше осъществил. Едва след това той пусна Адриан Рамос, но вече нямаше за кога.