100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Дортмунд излезе от пътя въпреки рекорда на Обамеянг (видео)

Феноменалната серия на Борусия (Дортмунд) от 11 поредни победи във всички турнири този сезон приключи при визитата на Хофенхайм в среща от шестия кръг на Бундеслигата, след като тимът на Томас Тухел стигна само до 1:1. Така "жълто-черните" сдадоха първото място на Байерн (Мюнхен), който продължа да бъде безгрешен и има 2 точки повече преди дербито между двата тима на 4 октомври. Издънката на Дортмунд донякъде е изненадваща, защото до днес Хофе имаше само една точка в актива си.

Днес Тухел остави Хенрих Мхитарян и Илкай Гюндоган на пейката, за да им даде почивка заради сгъстения цикъл, но пък върна сред титулярите Марко Ройс. Борусия определено не направи силно първо полувреме и в неговия край дори се оказа догонващ, след като националът Себастиан Руди се възползва от извеждащо подаване на Едуардо Варгас и наказа Роман Бюрки.

Мхитарян се появи още за началото на втората част, а няколко минути по-късно това стори и Гюндоган. Така се стигна до 55-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг изравни на празна врата след подаване на Гонсало Кастро. По този начин нападателят на вестфалци се превърна в първия футболист в историята на Бундеслигата, който се разписва във всеки един от откриващите шест кръга.

Малко преди това обаче - в 50-ата минута, Хофенхайм пропусна да поведе с 2:0, след като ударът на Варгас срещна гредата.

В последната четвърт на двубоя Борусия доминираше, но късметът беше на страната на домакините. Веднъж и съдиите помогнаха, след като не отсъдиха дузпа за игра с ръка на Джереми Толян.

В предстоящия през уикенда седми кръг Дортмунд очаква Дармщат 98 на "Сигнал Идуна Парк", а отборът от Зинсхайм ще гостува на Аугсбург.