Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Левандовски пак тръгна заплашително, но се спря след втория (видео + галерия)

Няколко дни след петте си гола в мрежата на Волфсбург нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски се задоволи само с два за сравнително лекия успех на шампионите с 3:0 при гостуването на Майнц 05 в среща от седмия кръг. Полякът беше точен в 51-ата и 63-ата минути, а Кингсли Коман оформи крайния резултат в 68-ата минута. Томас Мюлер пък пропусна дузпа през първата част. Така Лева прескочи границата от 100 гола и вече има 101 попадения в Бундеслигата от 168 мача. Баварците пък продължават да нямат грешка и са начело с пълен актив от 21 точки, като ще запазят лидерската си позиция поне до дербито с Борусия (Дортмунд) в следващия кръг.

Гуардиола даде почивка на Артуро Видал и Жером Боатенг, като не ги включи в стартовите си 11. Сред тях обаче беше Хавиер Мартинес, който лекуваше контузия и в изминалите няколко срещи влизаше като смяна. Испанецът действаше в центъра на защитата заедно с Дейвид Алаба, а Рафиня зае непривичния за себе си пост на левия бранител. В състава на домакините нямаше изненади, като българският национал Тодор Неделев отново не беше в групата, тъй като вчера игра за резервния състав в Трета лига.

Както и срещу Волфсбург в сряда, Байерн не направи силно първо полувреме. Независимо от това Мюлер можеше да вкара, но в 21-ата минута стреля над гредата от бялата точка. Това беше първата му изпусната дузпа след 13 поредни реализирани.

Майнц 05 - Байерн (Мюнхен) 0:3

Седем минути по-късно това можеше да бъде наказано, защото само късметът спаси шампионите след удар Йошинори Муто, който мина на няколко сантиметра от целта. Пабло де Бласис пък пропусна да засече от няколко метра в 36-ата минута, на отсрещната врата Дъглас Коща затрудни Лорис Кариус с коварен удар под гредата.

Второто полувреме също стартира по подобие на това от "Алианц Арена". В 51-ата минута - същата, в която Левандовски започна наказателната си акция срещу Волфсбург, той засече центриране на Коман и даде аванс на гостите. Това беше неговият юбилеен гол №100 в елита.

За ужас на съотборниците на Тодор Неделев Лева вкара и второ попадение в 63-ата минута, но пък след това не продължи по графика от сряда.

Интригата окончателно беше убита след още пет минути, когато Дъглас Коща направи поредния си пробив по крилото и поднесе топката на празна врата на Коман за 3:0.

До края домакините се опитаха да реализира поне почетно попадение, като Муто се размина с това в 72-ата минута, а малко след това шут на Кристиан Клеменс се отби в напречната греда на вратата на Мануел Нойер.

През идната седмица Байерн първо приема Динамо (Загреб) в среща от Шампионската лига във вторник, а в неделя е домакин и на Дортмунд.

Майнц 05 пък остава в средата на таблицата с 9 точки на своята сметка.