Камбуров нокаутира Славия и измъкна Локо (Пд) от опасната зона (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) надви с 2:0 Славия в среща от 10-ия кръг на "А" група. В герой за тима се превърна Мартин Камбуров, който се разписа с красиво изпълнение в 33-ата минута и още веднъж в 57-ата. Победата позволи на "смърфовете" поне временно да изпреварят Ботев (Пловдив) и с 11 точки да излязат над зоната за бараж. "Белите" останаха с 15 точки, което им отрежда трето място преди утрешния мач между Левски и "канарчетата".

Дебют с черно-белия екип в днешния двубой записа Емил Гъргоров, който се появи на мястото на Зоран Балдовалиев в 72-ата минута.

Камбуров можеше да вкара още в 8-ата минута, но негов удар с глава от границата на малкото наказателно поле бе уловен от Марио Кирев. 15 минути по-късно Костадин Дяков отправи удар от сериозна дистанция, Ясин Ел Харуби изби в гредата, а при добавката вратарят спаси и шут на Ивайло Димитров. Нападателят на столичани обаче бе в засада, която бе маркирана от страничния рефер.

В 33-ата минута Балдовалиев напредна отляво и центрира към наказателното поле. Там Камбуров бе оставен непокрит, спря си спокойно топката и с хубав удар от границата не остави шанс на Кирев. Гостите можеха да отговорят много бързо, но в 38-ата минута Харуби улови удар на Владимир Семерджиев от няколко метра. Минута преди края на първата част Камбуров отправи нов изстрел, но този път не бе точен.

Три минути след подновяването на играта голмайсторът на "смърфовете" имаше пореден шанс да се разпише, но този път Кирев изчисти в корнер. В 57-ата обаче Димо Бакалов преодоля вратаря на Славия и върна назад към Камбуров, който с лекота отбеляза и второто попадение в двубоя.

Три минути по-късно Балдовалиев можеше да даде класическа преднина на пловдивчани, но този път стражът на "белите" спаси. В 61-ата минута бранителят на "черно-белите" Крум Стоянов счупи лявата си ръка след лошо падане и бе заменен от Айкут Янъков.

В 66-ата минута Антон Карачанаков получи възможност да стреля от фаул, но Харуби за пореден път се намеси стабилно. В 74-ата минута Гъргоров отправи първия си удар към вратата на съперника, но кълбото излезе в аут.

В 81-ата минута Карачанаков изскочи на стрелкова позиция, но завършващият му удар не бе на висота. Минута по-късно Харуби отрази нов шут на крилото.

В 85-ата Бадема нанесе втори изстрел и показа далеч по-точен мерник, но ефектното му изпълнение не затрудни Кирев.