Официално оставаме в група II на "Купа Дейвис"

България загуби от Унгария с 2:3 плейофния двубой за влизане в първа група на зона Европа/Африка в турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. В последния сингъл Димитър Кузманов се наложи над Габор Боршош с 6:2, 6:7(2), 6:2 за 1:40 час. Въпреки че загуби сет, Кузманов превъзхождаше съперника си и спечели мача, който обаче беше без значение за крайния изход на срещата. В първия сингъл за деня Александър Лазов отстъпи пред Мартон Фучович с 3:6, 4:6, 2:6 за 2:17 часа.

Така унгарците взеха непреодолим аванс от 3:1 победи. Само един пробив беше достатъчен на Фучович, за да спечели първия сет с 6:3. Той взе подаването на българина в шестия гейм, повеждайки с 4:2. Унгарецът започна с пробив в началото на втората част, но Лазов изравни 2:2. Българинът обаче загуби още в следващия гейм, когато сервираше. Съперникът му поведе с 3:2 и до края на сета нямаше проблеми. Третия сет стартира отново с ранен пробив в полза на Фучович, който сравнително лесно увеличи аванса си и с 6:2 затвори срещата.
Димитър Кузманов - Габор Боршош
"Имах шансове. Не само във втория сет, но и в първия. Лошото беше, че през целия двубой непрекъснато изоставах в резултата. Щеше да е друго, ако имах предимство или поне геймовете вървяха равни. Видяхме, че когато е под напрежение, той е способен да греши. Имаше малко умора от вчерашния мач на двойки, но не беше решаващо", каза Лазов след мача.

Плейоф за влизане в първа група на зона Европа/Африка в турнира за купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:

България - Унгария - 2:3
-------------------------
Александър Лазов - Мартон Фучович - 3:6, 4:6, 2:6
Димитър Кузманов - Габор Боршош - 6:2, 6:7(2), 6:2

от събота:
Тихомир Грозданов/Александър Лазов - Мартон Фучович/Левенте Годри - 2:6, 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:1