Иван Божидаров: Празникът можеше да се развали с бомбичките

През уикенда „Карнобат“ регистрира своята трета победа в шампионата на Югоизточната „В“ група, след като се наложи с 1:0 над „Ураган“ /Бояджик/, в среща от 6-ти кръг. Единственото попадение за победителите бе дело на Стойко Колев. Бомбена серенада обаче бе на път да развали мача. Около 75-та минута срещата бе за кратко прекъсната, след като по трибуните напрежението ескалира и привърженици на двата тима се скараха именно заради бомбичките, с които през по-голямата част от срещата бе обсипвана пистата.

„Това беше наистина неприятно. За кратко можеше да се развали празникът, който сътвориха нашите футболисти. Това са фенове. И нашите са имали изблик на нерви, и те са били провокирани. Не искам да се оплаквам за това, дали е повлияло на нашата игра. До края играхме концентрирано и напълно се раздадоха момчетата.

В отговор на колегата от Бояджик искам да му споделя, че аз брат нямам, визирайки негово изказване срещу четвъртия съдия. Също така искам да го помоля да представи видео записа от мача, и да покаже на цялата общност от кое точно недоволства. Аз мисля, че неговите нападки са прекалено изкуствени.

Честитя победата на цяла Община Карнобат. Благодаря на момчетата за пълното себераздаване. Срещата протече като истинско дерби с по-особен заряд, като се има предвид, че от тях загубихме бараж (за влизане във „В“ група). Момчетата бяха мотивирани да вземем трите точки, което мисля, че ни подхожда. Победата е сладка най-вече заради това, че през целите 90 минути преобладаваше футбол с необходимата агресия и спечелихме в последните минути на мача, което я прави още по-важна и за израстването на нашия отбор.

През целия мач имаше единоборства, които мисля, че не са прескочили рамките на нормалното. Това е футбол между футболисти, които се познават и уважават, а на терена играха здраво и двата отбора.“, коментира наставникът на „Карнобат“ Иван Божидаров.

Той допълни, че се надява бързо да отшуми контузията на Ясен Тузаков, който бе принудително заменен в 20-ата минута. От сериозна травма се възстановява и Георги Калоянов, който е аут от терените още от пролетта, когато в шампионатна среща скъса менискус. „Ако възстановяването му върви нормално и той се чувства добре, първата му поява в игра няма да е по-късно от 26-ти септември, когато е празникът на града.“, допълни още младия и амбициозен старши треньор Иван Божидаров. На въпросната дата „Карнобат“ ще домакинства на „Гигант“ /Съединение/.