Яна Кудрявцева с трета световна титла в многобоя, Невяна Владинова 10-а

Яна Кудрявцева стана абсолютна световна шампионка за трети път, след като спечели титлата в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Щутгарт.

Рускинята триумфира със сбор от 75.632 точки.Втора е сънародничката й Маргарита Мамун, която събра 74.766 точки, a бронзовият медал в многобоя заслужи Мелитина Станюта от Беларус със сбор от 72.132 точки.

България класира две от две възможни финалистки за индивидуалния многобой - нещо, което направиха само още пет държави - Русия, Беларус, Украйна, Израел и Япония.

Невяна Владинова се класира десета и спечели олимпийска квота в индивидуалния многобой за игрите в Рио де Жанейро през 2016 година. Тя спечели първото място в поток "Б" на световното първенство по художествена гимнастика и си гарантира място сред първите 15, които печелят квоти. Владинова събра 70,115 точки за играта си на лента, топка, бухалки и обръч и се нареди на 10-о място в крайното класиране.

Другата българка - Мария Матева, остана на 24-о място с 66,049 точки и не спечели квота за Рио де Жанейро.

Дебютантката на такъв форум Сара Стайкова игра на два уреда (бухалки и лента) и помогна на България да заеме 7-о място в отборното класиране.