Фекир се развихри и вкара Лион в правия път

Отборът на Лион победи с 4:0 като гост Каен в мач от четвъртия кръг на Лига 1. Герой за "хлапетата" бе Набил Фекир, който отбеляза хеттрик, записа асистенция и бе над всички в срещата. През първата част нападателят се разписа на два пъти - и в двата случая след подавания на Корентен Толисо. Тимът от Нормандия можеше да намали, но Анди Делор удари греда. В средата на втората част Фекир оформи хеттрика си след пас на Матийо Валбуена, който също показа, че вече намира добрата си форма. В края на мача пък новото попълнение Клаудио Бовю заби последния гол след пас на автора на първите три и оформи крайния резултат.

Така след четири изиграни мача Лион събра седем точки и към момента заема втора позиция в шампионата. Играчите на Юбер Фурние отново са на правилния път след загубата с 1:2 от Рен като домакин през миналата седмица. Каен пък записа втора загуба и има една точка по-малко от "хлапетата".