Ударно начало за Ейбар в най-резултатния мач в Примера

Отборът на Ейбар започна сезона с ценна победа с 3:1 като гост  на Гранада. Двата тима се изправиха един срещу друг в последния двубой от 1-ия кръг в Примера дивисион, като в крайна сметка сътвориха най-резултатната среща от кръга, а този успех изкачи гостите на първото място във временното класиране.

Адриан Гонзалес даде преднина на Ейбар в 22-ата минута, а Гонсало Ескаланте удвои в 35-ата. Рубен Рочина върна едно попадение за Гранада в 50-ата минута, но Микел Арубарена сложи точка на спора за крайното 1:3 в 67-ата минута.

За успеха на Ейбар помогна и червения картон, който Салва Руис получи в 56-ата минута и с 10 души на терена на Гранада бе трудно да търси обрат.