Несебър е на крачка от националния етап за Купата на България

Несебър е само на крачка от националния етап в турнира за Купата на България, след като отстрани представителя на област Стара Загора - Розова долина (Казанлък) в пресяванията в Югоизточна България. Редовното време на стадиона в Казанлък завърши 2:2, а при дузпите с 5:3 триумфираха несебърлии. Старши треньорът на Несебър Николай Русев-Джангъра даде шанс на голяма част от резервите и момчетата, които по-малко играят в първенството, но първенство това доминираха в голяма част от мача. Сега отборът на Несебър чака представителя на областите Сливен и Ямбол за последното си препятствие преди националния етап на турнира за Купата.

В най-многолюдните квалификации - в област Пловдив, се изиграха срещите от първия кръг, като в три от тях се стигна до изпълнение на дузпи. Изненадата е отпадането на Марица (Пловдив) от играещия в А областна група Вихър (село Строево).

Регион Пловдив, първи кръг:
Марица (Маноле) - Асеновец (Асеновград) 2:2 в редовното време, 3:4 при дузпите
ФК Раковски (Раковски) - Борислав (Първомай) 1:1 в редовното време, 3:5 при дузпите
Атлетик (Куклен) - Вихър (Белозем) 2:2 в редовното време, 4:2 при дузпите
Вихър (Строево) - Марица (Пловдив) 1:0
Полуфиналите ще се играят на 26-и август от 18 часа. Програмата предвижда Вихър (Строево) - Асеновец (Асеновград) и Атлетик (Куклен) - Борислав (Първомай). Победителите от тези два мача отиват на областен финал.

Областен финал се игра в Хасково и в него отборът на Свиленград размаза с 3:0 Димитровград.

Предстои да бъде определен и представителят на област Монтана. Това ще стане на 27. 08 / четвъртък / в с. Николово, реши областният съвет на БФС. Финалната среща ще противопостави Вихър 23 (Николово) и Кариана (Ерден), като начолото е в 17.30 часа. Победителят от този мач ще се включи в пресяванията на Северозападна България за две места.

На Югозапад вече е ясно, че Пирин (Гоце Делчев) е представител на област Благоевград. Воденият от Тодор Киселичков отбор се справи с 2:0 като гост на Беласица (Петрич) с попадения на Илия Тафров в 40-ата минута и на Стойко Иванов в 92-ата.

В Пазарджик Чико (Бяга) отстрани Свобода (Пещера) с 4:2 като гост и на 26-и август от 18.00 часа ще гостува в село Сарая на местния отбор в регионален финал. Победителят от този мач ще попадне в потока, в който влиза и шампиона на София-град, където спорят Септември (София) и ЦСКА. Там попада и първенецът от София-област- съставът на Ботев (Ихтиман).