Коринтианс дръпна на върха след нов провал на Атлетико (Минейро)

Отборът на Коринтианс поведе с четири точки на върха в класирането на бразилското първенство, след като записа победа с 2:1 като гост над Авай в 19-ия кръг. Голове на Лусиано в 45-а и 87-а минута додаха важните три точки на Коринтианс, след като още в 15-а минута Луис Андре изведе Авай напред в резултата. Така Коринтианс събра 40 точки, а с изиграването на този кръг първенството в Бразилия се преполови.

Основният конкурент на Коринтианс и доскорошен водач в първенството Атлетико Минейро допусна втора поредна загуба. Играчите на Кулпи Левир отстъпиха с 1:2 при визитата си на Чапекоензе. И трите гола в мача бяха отбелязани от играчи на домакините. Първо бившият играч на Атлетико Мадрид Клебер Сантана откри за Чапекоензе в края на първата част, но в 60-а минута Нето си вкара автогол. В 78-а минута Аподи вкара за 2:1, с което донесе три точки на отбора си, който се намира на 9-то място в класирането. Атлетико Минейро е втори с 36 точки, колкото има и третият Гремио, победил Джоийнвил с 2:1.

Шампионът Крузейро отново не впечатли, след като завърши наравно 0:0 у дома с Интернасионал и вече е само на 3 точки над зоната на изпадащите.