Добри Карамаринов поздрави атлетите ни от Талин

Силното представяне на българските състезатели на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Талин (Естония) завърши днес с титла на Митко Ценов на 3000 метра с препятствия и със сребърен медал на троен скок на Георги Цонов. Две години след като спечели златото на Евро 2013 до 21 години в Тампере, но бе дисквалифициран заради нелепо пристъпване извън коридора, днес Ценов сигна до върха. Той триумфира убедително на финала с 8:37,79 минути. Георги Цонов пък спечели сребро на троен скок с личен рекорд от 16,77 метра. Павел Моравенов остана 11-и на финала с 15,42 метра. В петък Денис Димитров пък стана вицешампион на Европа на 100 метра.

"Отлично представяне на българските атлети в Талин", коментира президентът на БФЛА Добромир Карамаринов. "Титлата на Ценов и сребърните медали на Цонов и Димитров са потвърждение на силното представяне през 2015-а година. То започна с двата медала на Габриела Петрова и Радослава Мавродиева на европейското в зала в Прага и продължи с първото място на Европейското отборно първенство в Стара Загора. Спечелените след 1 май седем квоти за олимпиадата в Рио също са потвърждение на силните резултати на най-добрите ни атлети", каза още той.

Първата група български атлети, участвали в Талин, начело с Денис Димитров, пристига в София тази вечер на терминал 2 в 22.00 часа с полет от Москва. Шампионът Ценов, сребърния медалист Цонов и останалите атлети кацат на 13-и юли, пак в 22.00 часа, с полет отново от Москва.