Ботев надви Славия

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна нова победа в контролите, след като се наложи с 1:0 над Славия.
Спарингът се игра на стадиона в Ракитово, а единственото попадение за "канарчетата" отбеляза Нико Варела в 43-ата минута.

Мачът започна с атаки към двете врати. В 25-ата минута Жереми Монзоро излезе сам срещу Валентин Галев, но вратарят на "жълто-черните" парира удара му. В 39-ата минута Божидар Васев подаде на Лъчезар Балтанов, който стреля неточно. Ботев поведе в резултата с попадение на Варела в 43-ата минута. Уругваецът получи извеждащ пас отдясно от Алекс Колев и от чиста позиция отбеляза гола за пловдивчани.

През втората част темпото на игра спадна. В 51-ата линията Мариян Огнянов от Ботев стреля неточно от 20 метра. Десет минути по-късно същото направи и съотборникът му Даниел Генов. В 66-ата минута вратарят на Ботев Махиал Иванов показа съобразителност, излезе напред и изчисти топката пред нападателите на Славия, които нахлуваха опасно. В 78-ата минута защитникът Йордан Христов се намеси самоотвержено и отне топката при опасна атака на столичани. В крайна сметка до края на мача не падна ново попадение и "канарчетата" спечелиха срещата.

БОТЕВ ПД - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Варела (43)

Снимка: Официален сайт на Ботев