Биляна Проданова от ЦСКА спечели титлата в многобоя

Биляна Проданова от ЦСКА спечели титлата в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "Мемориал 78" и купа ЦСКА, който завърши късно снощи в зала "Христо Ботев" в София. Нейната треньорка Светослава Калоянова получи приза "Мемориел 78". В надпреварата участваха близо 300 гимнастички във всички възрастови групи. Проданова събра сбор от 26.650 точки, след като получи оценка 13.717 точки на обръч и 12.933 точки на топка. Втора се нареди Ливиа Медер (Грац, Австрия) с 20.883 точки, а трета е Ванеса Найденова (ЦСКА) с 20.650 точки.

В турнира за купа ЦСКА победителка в многобоя стана Мария Толева (Академик София) с 26.634 точки. Втора и трета са съответно Анна Чалъкова (Етър Елит) с 24.217 точки и Лора Брешкова (Левски) с 23.600 точки. Международната надпревара е посветена на загиналите при самолетна катастрофа на 16 март 1978 година Жулиета Шишманова (председател на БФХГ), Румяна Стефанова (национален треньор), Валентина Кирилова (национален състезател), Снежана Михайлова (корепетитор) и Севдалина Попова (международен съдия). Организатор на проявата е клуб по художествена гимнастика ЦСКА.