Инна Ефтимова шампионка и на 200 метра

Инна Ефтимова спечели втора шампионска титла от Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София. След като вчера триумфира на 100 м с 10.51 сек, днес родената в Костинброд атлетка стигна до златото и на 200 м с 23.35 сек (+1.5 м/сек). Втора, както и на 100 м, завърши Надежда Рачева (СК Костенец) с личен рекорд от 24.37 сек, а за бронза се пребори Радостина Стоянова (Локомотив-Русе) с 25.14 сек.

В същата дисциплина при мъжете шампион стана Борислав Тонев (Берое-Стара Загора) с 21.55 сек (+3.2 м/сек). Втори финишира Юри Божерянов (ЦСКА-София) с 21.72 сек, а бронза заслужи Иван Булкин (Локомотив-Пловдив) с 22.04 сек. Фаворитът за титлата и шампион на 100 м Денис Димитров (Локомотив-Русе) постигна 21.72 сек в полуфиналите, но след това не стартира във финала.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на националния шампионат ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на националния шампионат ТУК!!!