DANTEK стана шампион в най-големия регионален финал в София на "Ариана Аматьорска лига"

DANTEK триумфира за първи път като шампион в най-големия регионален финал в София от шестото издание на "Ариана Аматьорска лига". Отборът, известен в миналогодишното издание като Клетката, стигна до купата след победа с 3:1 след изпълнение на дузпи срещу Малки страсти във финала на турнира. С това те потвърдиха статута си на едни от най-стойностните аматьорски софийски отбори по минифутбол.

Миналата година Клетката завърши на второ място в София, а Малки страсти беше трети. Двата отбора отново си осигуриха участие за големия финал на "Ариана Аматьорска лига" през юли. Този път компания ще им прави Бригада, който остана трети през уикенда.

Наградата за феърплей отиде при вратаря на DANTEK Иван Дичев, който въпреки че допусна лесен гол във финала, спаси две дузпи за крайния успех. Тазгодишното издание на регионалния финал в София събра 91 отбора от София и околността. Те преминаха през впечатляваща пресявка измежду 852 отбора от 28 партньорски първенства на "Ариана Аматьорска лига". DANTEK беше убедителен от началото до края на турнира, като на четвъртфиналите се наложи с 2:0 над Мургаш Врачеш, а в полуфинала победи с 6:0 над Europass.

От своя страна Малки страсти спечелиха с 1:0 срещу Бригада в полуфинала. Така се стигна до спора за първото място между два отбора, които се познават от предишните издания на "Ариана Аматьорска лига". След края на турнира в София вече са ясни повече от половината участници в Големия финал. DANTEK, Малки страсти и Бригада се присъединяват към русенския "Мечките-Булмаркет" и благоевградския "Ел Класико" като сигурни участници в големия финал.

Остават да се определят още три финалисти, а шампионът на "Ариана Аматьорска лига" по традиция ще играе срещу професионалния шампион на България за 2015 г. Лудогорец (Разград). "Ариана Аматьорска лига" 2015 предвижда провеждането на още три регионални финала, като следващият е след седмица в Стара Загора. В пет от регионалните финали участват 40-те най-добри отбора от партньорските първенства в съответния регион.