Антоанета Бонева спечели Световната купа в Мюнхен

Голямата българска състезателка по спортна стрелба Антоанета Бонева доказа за сетен път високата си класа. След 4-то място в дисциплината 25 м. Спортен пистолет на състезанията от Световната купа в Мюнхен Антоанета спечели златният медал в дисциплината пневматичен пистолет.

Антоанета влезе щастливо на финала с 8-ми резултат 385 т. след особено неудачен последен изстрел на стоящата пред нея Виктория Чайка от Беларус (7). На финала обаче Антоанета направо отвя съперничките си и заставайки на първо място още след първият изстрел не го изпусна до края. На второ място се класира Бобана Величкович от Сърбия, а на трето Любов Яскевич от Русия.

Само преди две седмици Антоанета Бонева триумфира в същата дисциплина и за Световната купа във Форт Бенинг (САЩ).

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева отпадна в квалификациите на пистолет в Мюнхен, като остана 26-а с резултат 380 точки.

В другата дисциплина с българско участие днес - 50 метра пушка от три положения за мъже, Антон Ризов завърши 50-и с 1161 точки.