Емил Велев: Явно нямаме сили да обърнем подобен мач

Треньорът на Монтана Емил Велев не бе доволен след загубата с 0:1 на финала за Купата на България. Наставникът заяви, че явно тимът му няма достатъчно класа, за да стигне до обрат в подобен двубой. Кокала също така поздрави "армейците" за успеха.

"Според мен започнахме добре мача с много притежание на топката. Направихме 4-5 стойностни атаки, изпълнихме корнери, но дойде този нелеп гол и до края на полувремето не успяхме да упражним натиск, за да изравним. Имам една претенция към съдията. Минчев получи топката сам срещу вратаря и той свири фаул за ситуация много преди това. ЦСКА стояха по-добре и заслужено спечелиха купата. Не съм видял на повторение точно какво се случи при гола на съперника, но щом са ни отбелязали, значи грешката е наша. Ние вкарахме същия гол, но явно е имало засада. Това е финал и трябва да се играе докрай, за да се изравни и да се търси победата", заяви Велев.

"Опитахме да задържим топката с по-креативен футболист като Минчев, но ни липсваше настойчивост в завъшващата фаза, за да падне гола. Явно силите не ни стигат, за да можем да обърнем подобен мач. Играчите имаха желание, бяха настойчиви, особено през второто полувреме, но може би и класата не ни стигна за да спечелим купата", допълни Кокала.

Попитан за предстоящия бараж с Поморие за оставане в елита, той бе лаконичен: "Надявам се да победим на баража и да останем в "А" група".

Накрая Велев коментира и ситуацията при която бе изгонен от резервната скамейка от съдията.

"Главният съдия не видя ситуацията. Помолих четвъртия съдия да вкарат носилката и да извадят Галчев, който лежеше много време. Явно главния не разбра какво става", завърши треньорът.