Ла Коруня остава в Примера след успех във Виляреал

Ла Коруня си осигури оставането в Примера дивисион, след като спечели с 2:0 гостуването си на Виляреал. Файсал Фажир откри резултата в 32-ата минута с прекрасен удар от далечно разстояние, а Лукас Перес удвои аванса на гостите в 57-ата минута.

"Жълтата подводница" получава втори удар в рамките на четири дни след тежката загуба от Ливърпул и отпадането на полуфиналите на Лига Европа. Отборът на Марселиньо плати последствията за тежкия мач на "Анфийлд" и не успя да се представи на обичайното си ниво. Виляреал реално и нямаше за какво да играе, тъй като вече си бе осигурил четвъртото място и участие в квалификациите на Шампионската лига.

Въпреки всичко това домакините имаха своите шансове, като най-добрите положения бяха пропиляни от Лео Баптищао. Нападателят пропусна първата сериозна възможност в 27-ата минута. Контраатаките на Депортиво обаче носеха по-голяма опасност и гостите можеха да поведат след половин час игра. Това обаче се случи в 32-ата минута, когато Фажир с великолепен удар откри резултата. Мароканският национал, който е под наем от Елче, прецизно насочи топката извън обсега на Ману Фернандес от доста далечно разстояние.

В 57-ата минута гостите поведоха с 2:0. След атака на Виляреал Луис Алберто направи нещо средно между изчистване и подаване, което изведе Лукас Перес в полето на съперника. Там той се озова пред огромно празно пространство. Докато Даниеле Бонеро отчаяно се опитваше да го настигне, той не само стигна до наказателното поле, но и със страхотен шут разтресе мрежата.

Домакините опитаха да отговорят, но Лео Баптищао нямаше ден. Той удари греда в 62-ата минута, а по-късно не успя да насочи топката в мрежата, въпреки че бе на метър пред вратаря на съперника в малкото наказателно поле. Луис Алберто пък можеше да направи 0:3, но стражът на Виляреал Барбоса се намеси отлично.