Отборите на Херо и Мъри си вкараха четири гола, но не се победиха

Дербито между българските треньори в Казахстан- Димитър Димитров и Станимир Стоилов, завърши наравно 2:2. Така гостите от Астана, водени от Мъри, загубиха първи точки през този сезон в 7-ия кръг. След това равенство Астана остава начело в класирането с 19 точки, а Иртиш на Димитър Димитров-Херо заема 2-ата позиция със 17, след като има 5 победи и 2 равенства. Още в началните минути на мача започнаха да падат голове. Защитникът на Иртиш Елдос Ахметов откри резултата, а в 6-ата сръбският нападател на гостите Джордже Деспотович изравни, след като вкара третия си гол за сезона. След това играта се поуспокои, но отново имаше емоции преди края на първото полувреме. В 27-ата минута след пас на Патрик Твумаси се разписа Серикжан Мужиков, който изведе Астана напред 1:2. Бившият футболист на Славия и Черноморец (Бургас) Карлос Фонсека изравни в 58-ата минута за 2:2, след като проби от дясно и с диагонален удар се разписа за крайното равенство.