Тонев резерва при разгромна загуба на Фрозиноне (видео)

Българският национал Александър Тонев влезе като резерва при загубата на неговия Фрозиноне с 1:5 от Киево като гост в двубоя от 34-ия кръг на Серия А. Българинът се появи в игра в 64-ата минута, но не успя да помогне на Фрозиноне да се спаси от разгром. Иначе двубоят започна отлично за гостите. В 5-ата минута Даниел Чофани даде аванс на новака в Серия А. В 17-ата минута обаче Фрозиноне остана с човек по-малко, което се оказа решаващо за изхода на срещата.

Антонио Флоро изравни за Киево в 36-та минута, а в 47-та ветеранът Серджо Пелисиер направи обрата пълен след точно изпълнена дузпа. В 52-та минута и Рама Чибса получи и Фрозиноне остана с девет души на терена. Никола Ригони в 58-та и Дженаро Сардо в 60-та направиха 4:1 за Киево. Десет минути преди края Пелисиер оформи крайното 5:1.

Така Киево се изкачи до 8-та позиция с 48 точки и може да играе за Европа. Фрозиноне остава под чертата с 30 точки и е пред изпадане.