Чочев изработи дузпа, но Палермо пак не победи (видео)

Отборите на Палермо и Аталанта не се победиха в мача помежду си от междинния 34-и кръг на Серия "А". Двубоят на "Ренцо Барбера" в Палермо завърши при резултат 2:2. Още във втората минута Франко Васкес изведе Палермо напред от дузпа, за която с основна "вина" бе българският халф Ивайло Чочев. Той бе титуляр за Палермо и остана на терена до 58-ата минута, когато бе сменен. В 11-ата минута Марко Бориело изравни от дузпа, а в 55-ата Габриел Палета бе точен за 1:2, преди Струна да фиксира крайното 2:2 четвърт час преди края.

Двата тима си размениха по един бърз гол от дузпа в началото. Още в първата минута Чочев опита удар с глава, Джампаоло Белини игра с ръка в наказателното поле на тима от Бергамо и реферът Даниеле Довери посочи бялата точка - дузпа за Палермо. Франко Васкес не сгреши при наказателния удар и сицилианците излязоха напред в резултата.

Радостта на домакините обаче не продължи много дълго. В 10-ата минута Аляж Струна извърши нарушение в наказателното поле на Палермо срещу Алехандро Гомес и Аталанта получи правото да изпълни дузпа. Ветеранът Марко Бориело бе точен и резултатът бе изравнен - 1:1.

През второто полувреме Габриел Палета даде аванс на Аталанта в резултата след удар с глава в 55-ата минута, но Аляж Струна бе точен за 2:2 в 76-ата и сицилианците успяха да се доберат до точката.

В последната минута Роберто Витиело от Палермо получи червен картон.

След това равенство Чочев и компания заемат предпоследното 19-о място в класирането с 29 точки. На спасителното 17-о място е Карпи с 2 повече. Аталанта е на 13-а позиция с 38. Палермо няма победа вече в 13 поредни срещи в италианското първенство.