Шедьовър на Неделев измъкна Ботев в "Коматево" (видео)

Гол шедьовър на Тодор Неделев в 92-ата минута измъкна Ботев (Пловдив) от нов шокиращ резултат срещу Монтана след 0:6 през есента. "Канарчетата" стигнаха до 2:2 след фантастично изпълнение на своята звезда в мач от 29-ия кръг. Преди това гостите бяха постигнали пълен обрат след голове на Владимир Мичев (61-дузпа) и Асен Георгиев (67). Първото полувреме Лъчезар Балтанов бе дал аванс на домакините в 30-ата минута. Изпълнението на Неделев удължи серията на Монтана на 17 поредни срещи без успех. Гостите не познават вкуса на трите точки от 27-и септември 2015 година, когато надвиха с 1:0 Берое.

Двубоят трябваше да бъде генерална репетиция на "жълто-черните" преди градското дерби с Локомотив следващата седмица, но в края играчите на Николай Костов се радваха на точката. Домакините започнаха по-силно и напълно заслужено в 30-ата минута Балтанов вкара своя седми гол за този сезон. Халфът е голмайстор номер едно на Ботев и изравни своя рекорд от голове за един сезон в първенство. До края на първата част Неделев с хубаво изпълнение от фаул нацели горната греда и пропусна да реши срещата.

Второто полувреме футболистите на Емил Велев обаче бяха преобразени и в 67-ата минута вече водеха в резултата. Въпреки това в 53-ата минута Балтанов с глава бе близо до втори гол, но Христо Иванов спаси и следващите минути съотборниците му обърнаха двубоя. Завърналият се след месец отсъствие Владимир Мичев първо изравни в 61-ата минута от дузпа със своето първо попадение за сезона. Тя бе отсъдена за нарушение на Виктор Голас срещу Петър Атанасов. Шест минути по-късно Асен Георгиев с глава прати топката за втори път в мрежата на "жълто-черните". Централният защитник надскочи Милен Гамаков и не остави шансове на Голас за 1:2. Второто му попадение в "А" група можеше да се окаже "златно" за Монтана и да прекъсне серията от седем месеца без успех на тима.

Кокала също предчувствуваше първата си победа в първенството, начело на Монтана, а тимът му бе близо и до първи три точки далеч от "Огоста" в родния елит от май 2012 година. Тогава монтанци надвиха с 2:1 Светкавица.

За тяхно нещастие обаче Неделев напомни за най-добрите си дни във втората минута на даденото продължение и зарадва ботевистите с фантастично изпълнение, което може спокойно да претендира за гол на годината в "А" група. Голът му е втори след завръщането му в клуба и първо пред родна публика.

Първи минути за 2016 години изигра Даниел Златков, който влезе в 76-ата минута. Ботев прекъсна серията си от две поредни поражения и с актив от 29 точки дели шесто място с Черно море. Монтана пък с 18 е на последно място.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 2:2
1:0 Балтанов (30)
1:1 Мичев (61-д)
1:2 А. Георгиев (67)
2:2 Неделев (92)

Ботев (Пловдив): Виктор Голас, Йордан Христов, Милен Гамаков, Филип Филипов, Игор Ощипко, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Наско Милев, Грегъри Нелсън

Монтана: Христо Иванов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Иван Михов, Раиф Мурадов, Владимир Мичев, Оливие Боне, Иван Минчев, Петър Атанасов, Сергей Георгиев, Иван Стоянов

Стадион: "Коматево"