Най-интригуващите срещи от "Лига Европа" пряко по БНТ1 И БНТ HD

БНТ1 ще предава пряко в четвъртък (14 април) от 22:05 часа реванша от четвъртфиналите в турнира Лига Европа между Ливърпул и Борусия (Дортмунд). В първата си среща преди седмица двата отбора завършиха 1:1 и оставиха много въпросителни за предстоящия реванш.

Юрген Клоп успя да неутрализира бившия си клуб като гост в Дортмунд. Сега му предстои да вземе важното решение кой да замени на терена контузения Джордан Хендерсън. И Клоп и колегата му Томас Тухeл дадоха почивка на основните си играчи през уикенда и се очаква да изкарат на терена елита на двата отбора.

Тимът на Борусия (Дортмунд) няма загуба от началото на годината и преди мача в четвъртък остава въпроса дали ще продължи победната си серия на английска земя.

Коментатори на мача, който зрителите на БНТ1 ще могат да гледат в пряко предаване, ще бъдат Никола Ибришимов и Георги Славчев.

Също в четвъртък (14 април) от 22:00 часа почитателите на испанския футбол ще могат гледат в ефира на БНТ HD другата оспорвана среща от турнира Лига Европа: Спарта (Прага) срещу Виляреал. Загубата на домакините в първия мач с 1:2 запазва интригата за изхода на срещата. Противниците ще играят без централни бранители Хауме Коста и Якуб Брабец, което може да се окаже проблем срещу бързия Седрик Бакамбу. Коментатори на двубоя са Радостин Любомиров и Стефан Георгиев.

В 21,30 започва коментарното студио на БНТ с водещ Ивайло Ангелов.