Уотфорд и Евертън си разделиха точките в испанския сблъсък

Уотфорд и Евертън не се победиха на "Викаридж Роуд", като срещата завърши 1:1. Двата гола паднаха в рамките на минута в продължението на първото полувреме. Джеймс Макарти откри резултата с първия си гол за сезона, но веднага след това след ъглов удар Холебас изравни. В края на двубоя Уотфорд можеше да стигне до победата, но удар на Бен Уотсън бе спасен блестящо от вратаря на гостите Роблес.

И двата отбора очакват полуфиналите в Купата на Англия след две седмици и имат проблеми в първенството напоследък.  Двубоят бе сблъсък между двама испански мениджъри в лицето на Роберто Мартинес и Кике Санчес Флорес. След три поредни загуби "карамелите" този път поне взеха точка. Те заемат 14-ото място в класирането с актив от 39 точки, а Уотфорд е на точка зад тях.

Грешки в защитата бяха причина и за двете попадения. Макарти открадна топката от Бритос за първия гол, а секунди по-късно Холебас бе оставен непокрит на далечния ъгъл след ъглов удар, допуснат по глупав начин от Евертън. Джон Стоунс се опита да запази топката в игра и върна към вратаря Роблес, който бе под напрежение и изчисти в корнер.

Срещата ще се запомни и с изявлението на част от феновете на "карамелите", които поискаха оставката на Роберто Мартинес.