Лестър отвоюва четвърто поредно 1:0 и дръпна със седем точки на върха (видео)

Лестър направи още една голяма крачка към мечтаната титла, след като победи с 1:0 Саутхамптън у дома, благодарение на което увеличи аванса си на върха на седем точки, възползвайки се от вчерашното равенство на Тотнъм с Ливърпул. До края на кампанията остават шест кръга, а селекцията на Клаудио Раниери ще си гарантира титлата при още четири победи, в случай че конкурентите печелят своите мачове. Капитанът Уес Морган (38') вкара единствения гол и донесе четвърта поредна победа с този резултат на "лисиците".

Раниери за пореден път заложи на обичайния титулярен състав на Лестър, докато Роналд Куман бе направил четири промени в своите 11. Седрик Соарес, Мат Таргет, Виктор Уаняма и Садио Мане, който вкара два гола при обрата срещу Ливърпул, започнаха за "светците".

"Лисиците" наложиха натиск в първия 1/4 час, като веднъж Оказаки засече технично подаване на Варди отляво, но ударът на японеца бе блокиран. Оказаки имаше още един шанс, но този път не успя да стигне до топката.

Саутхамптън постепенно взе инициативата. Удар на Пеле с глава премина над вратата, а в 32-ата минута Мане се откъсна, премина покрай Шмайхел, след което стреля към вратата, но топката срещна лакътя на Симпсън. Ръката на бранителя бе прилепена до тялото му и сигнал за дузпа не последва, а и гостите не претендираха за такава. Малко след това Шмайхел спаси много опасен шут на Фонте. В 37-ата минута и Класи застраши вратата на домакините. Точно в този момент, в който "светците" доминираха тотално, Лестър поведе. Фукс центрира много добре отляво, а Морган се извиси в наказателното поле и прати топката във вратата на Фортсър - 1:0. Това бе и първият точен удар на Лестър до момента, както и първи гол за капитана на "лисиците" през този сезон.

Гостите атакуваха повече в началото на втората част, но Лестър се защитаваше добре. В 61-ата минута "лисиците" бяха много близо до втори гол, когато Фонте опита да пресече едно центриране отдясно, след което топката полетя към горния ляв ъгъл на вратата на Фортсър, но вратарят се разтегна максимално и изби, предотвратявайки сигурен гол.

В 71-ата минута Дани Симпсън пропусна изключителна възможност. Дринкуотър изведе с пета Варди, който центрира успоредно на голлинията, Симпсън засече, но ударът му бе слаб и Форстър отново успя да избие. Две минути след това гостите имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Хут след центриране на Остин, но сигнал за наказателен удар не последва.

Пет минути преди края Форстър за трети път се намеси решаващо през втората част, отказвайки Варди, който се озова в голова позиция.

Лестър има 69 точки - седем аванс пред Тотнъм и 11 пред Арсенал. Саутхамптън е седми с 47.