Черноморец (Бургас) с нова загуба във "В" група

Отборът на Черноморец не успя да вземе поне частичен успех при визитата си на Борислав Първомай. Бургазлии отстъпиха с 2:0 в среща от 22-ия кръг на Югоизточната "В" група. Гостите от Бургас останаха и с човек по-малко, след като Ангел Маринов бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон в средата на втората част. Малко преди това вратарят Даниел Желев се контузи и се наложи влизането на резервния страж Янчо Костадинов, който се намеси на няколко пъти. През първото полувреме, гостите от Бургас приеха играта в своята половина, а домакините от Борислав бяха отбора, който контролираше събитията през двубоя. Желев се намеси на три пъти, а един удар мина встрани от вратата на гостите.

"Акулите", които играха с 5 човека в отбрана в тази среща трудно стигаха до вратата на своя опонент. През първата част само едно центриране от корнер на Велизар Обрешков, а през втората един изстрел на Митко Митев, който беше много далеч от целта. Домакините бяха по-дейният и опитен отбор, който игра с хъс, спортна злоба и желание. Не е тайна, че в отбора на Еролин Кючуков липсват лидерите и хората, които да импровизират с топката. Това е една от причините, Черноморец да изпитва затруднения в своите срещи. Каквато и тактика да използва Кючуков, когато един отбор се защитава, рано или късно той се пропуква. Именно това се случи и днес. Борислав не се виждаше как може да отбележи, но към края на първото полувреме в 36-та минута домакините откриха резултата. Точен за Борислав бе Георги Славчев, а две минути преди края на срещата в 88-та минута Илия Длагонски оформи крайният резултат в мача - 2:0.

Cлед поредната загуба "акулите" бяха изместени от 15-та позиция, на която вече е Борислав Първомай с 16 точки. Черноморец има 15 в своя актив и голова разлика 28:55. При евентуална победа днес на Левски /Карлово/, които приемат Розова долина /Казанлък/, бургазлии ще бъдат изместени и от Левски, които ще минат с точка пред възпитаниците на Еролин Кючуков и събират 16 точки. Това означава, че Черноморец остава в зоната на изпадащите заедно с аутсайдера Сливен, който има само 6 точки.

В следващия 23-и шампионатен кръг на Югоизточната "В" група, ПСФК Черноморец приема Марица /Пловдив/, а двубоят е на 26-и март /събота/ от 15:00 часа на стадион "Черноморец" в квартал "Акациите".

ПСФК Черноморец: 12.Даниел Желев /32.Янчо Костадинов/, 3.Иван Стоянов, 20.Стоян Маринов, 22.Ангел Стоянов, 4.Кристиян Христов,18.Стоян Калпаклиев (c),11.Велизар Обрешков, 8.Митко Митев, 21.Даниел Бенчев /10.Вилен Гегамян/,17.Иван Христов /14.Виктор Янев/, 9.Георги Жеков.

Резерви: 32.Янчо Костадинов, 5.Димитър Дончев,19.Кирил Тюлев, 27.Христо Каймакански, 44.Кристиян Мирославов, 14.Виктор Янев,10.Вилен Гегамян