Красив гол на Аспас донесе победа на Селта

Отборът на Селта надделя с 1:0 над гостуващия Реал Сосиедад в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас се разписа в 16-ата минута след елегантен прехвърлящ удар. В края на срещата нападателят се контузи. С успеха галиският тим продължи борбата си за европозициите.

Тимът на Едуардо Берицо беше господар през първата част, макар да създаде малко голови положения. В 16-ата минута Нолито изведе Яго Аспас в наказателното поле, бившият нападател на Ливърпул овладя с левия крак и елегантно прехвърли вратаря Херонимо Руи. Другото по-запомнящо се положение беше далечен шут на Даниел Вас.

В 56-ата минута на терена се появи Карлос Вела, който беше реабилитиран в първия отбор на Еусебио Сакристан. Мексиканският футболист можеше да изравни в 67-ата, ала топката профуча покрай гредата след страхотен рейд на Микел Оярсабал. Две минути по-късно Джонатас също не беше точен. В 74-ата Яго Аспас прехвърли вратаря, но от малък ъгъл не можа да уцели вратата. Голмайсторът на "небесносините" напусна контузен четири минути по-късно.

Снимка: "Марка"