Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Сладко отмъщение за Кьолн в Хановер (видео)

Кьолн спечели гостуването си на Хановер 96 с 2:0, като по този начин нанесе осма загуба от общо девет мача на домакините под ръководството на Томас Шааф. Поражението на 96 е с още по-горчив привкус, защото с основен принос за триумфа на “козлите” бе бивш кадър на Хановер - Леонардо Битенкурт.

Халфът отбеляза и двата гола в двубоя, реализирайки по веднъж в двете полувремена, а с тези три точки гостуващия тим взе реванш от съперника за несправедливо загубения първи двубой през сезона, когато съдиите зачетоха гол с ръка за Хановер, който се оказа и победен.

Битенкурт откри две минути преди почивката, когато вкара от непосредствена близост за 1:0, след като преди това Яник Герхарт и Марсел Рисе направиха добра комбинация, която завърши успешно. Малко преди това Рисе имаше шанс също да реализира, но пропусна изгодно положение.

Кьолн подпечата победата си в 61-ата минута, когато в герой отново се превърна Битенкурт. Този път полузащитникът оползотвори асистенция на Герхарт и сложи точка на спора, увеличавайки до 2:0, като в крайна сметка това бе и финалния изход от срещата.

Кьолн се намира на девета позиция във временното класиране на Бундеслигата с 33 точки и актив от 8 победи, 9 равенства и 9 загуби. Следващата среща от календара на “козлите” е домакинство на шампионите от Байерн (Мюнхен) на 19 март. Хановер 96 остава на последното осемнадесето място с едва 17 точки.