Монако изпусна Каен в края (видео)

Монако на два пъти повеждаше срещу Каен в двубоя от 29-ия кръг на Лига 1, но в крайна сметка изпусна победата на "Мишел д'Орнано" минути преди края на редовното време, когато резервата Кристиан Куаку оформи крайното 2:2. Двубоят беше дерби между втория и третия във временното класиране, които запазиха позициите си. Монегаските обаче вървят с осем точки пред Каен и не се чувстват застрашени за позицията си.

Резултатът беше открит в полза на Монако от Томас Лемар в 56-ата минута с уникален гол от пряк свободен удар. Топката се отклони в напречната греда и влетя в пазената от Веркутр врата.

Домакините върнаха равенството в 64-ата, когато Жулиен Фере реализира дузпа. Гостите отново излязоха напред пет минути по-късно, когато Алеадин Яхиа си отбеляза автогол след центриране на Бернардо Силва. Надеждите на Монако да си тръгне с трите точки обаче угаснаха в 89-ата, когато влезлият само пет минути по-рано Кристиан Куаку върна равенството.

Теренът на стадиона беше в ужасно състояние, тъй като само 24 часа по-рано на него се изигра 1/2-финала за Купата на Франция между Гренвил и Олимпик (Марсилия). Цял ден 18 градинари се опитваха да възстановят пораженията по тревното покритие, но без резултат заради ограниченото време.