Селта и Виляреал направиха хубав мач, но не си вкараха

Отборите на Селта и Виляреал завършиха 0:0 в двубой от междинния 27-ия кръг. Публиката на "Балаидос" видя доста интересни моменти, но така и не падна гол в някоя от вратите. "Жълтите" Марселино Гарсия Торал остават стабилно на четвъртата позиция, докато галиският тим е в спор за местата в Лига Европа.

Нолито се завърна в стартовия състав на Едуардо Берицо, след като изигра два мача като резерва. В четвъртата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Денис Суарес. Седрик Бакамбю пропусна изгодна възможност в 13-ата минута. Три минути по-късно Алфонс Ареола изби опасен удар на Джон Гуидети. В 18-ата Яго Аспас не се възползва от грешка на вратаря при корнер. В 34-ата Ерик Байли сбърка, ала Нолито не можа да използва подаръка. В 39-ата пък Бакамбю направи голям пропуск след фрапантна грешка в отбраната на "небесносините".

След почивката "подводницата" реши да разчита на контраатаки. Денис Суарес създаде няколко опасности пред вратата на Серхио Алварес. В края на срещата Даниел Вас можеше да донесе победата за домакините, но Ареола внимаваше. Най-лошата новина е контузията на Лео Баптищао, който трябваше да бъде заменен.

Снимка: "Марка"