Възходът на Челси продължи с изстрадана победа (видео)

Възходът на Челси в Премиър лийг продължи и в междинния 28-ми кръг. "Сините" надиграха с 2:1 Норич като гост и записаха трета поредна победа и 12-ти мач без поражение на сметката си. Лондончани обаче демонстрираха две лица в мача и до последно трепериха за трите точки. Те взеха преднина от два гола през първото полувреме с точни изстрели на Кенеди в 1-ата и Диего Коща в 45-ата минута, макар голът да бе от засада, която не бе отсъдена от съдиите. През втората част обаче гостите допуснаха съперникът им да се върне в мача с гол на Нейтън Редмънд в 68-ата минута, а "канарчетата" пропуснаха още няколко добри възможности за гол и могат да съжаляват, че не се добраха поне до равенство в този двубой.

Само 41 секунди трябваха на Челси да открие резултата. Кенеди получи на крилото, напредна към наказателното поле и с далечен удар по земя успя да промуши топката в ъгъла на вратата за 0:1. Така младокът отбеляза най-бързия гол от началото на сезона в Премиър лийг.

Норич можеше да се върне в мача в 16-ата минута, когато Камерън Джероум опита прехвърлящ изстрел с глава, но прати топката над вратата. В 39-ата минута пък Джон Ръди бе поставен под напрежение от Сеск Фабрегас след центриране от фаул, като топката прехвърли всички и тупна коварно пред вратаря на Норич, но той се намеси добре и спаси.

Челси обаче стигна до втори гол в самия край на полувремето. Диего коща бе изведен зад защитата и технично прехвърли стража на съперника за 0:2. Бразилецът обаче бе в засада и попадението не трябваше да бъде признато.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които още в 47-ата минута можеха да се върнат в мача, като Джероум получи чудесно центриране в наказателното поле и стреля от воле, но покрай вратата. След това нападателят направи още един страхотен пропуск след като Ръсел Мартин свали с глава и го намери на границата на вратарското поле, но отблизо той нацели напречната греда. В 61-ата минута Джероум пропусна нов шанс с глава след центриране отляво на Роби Брейди.

По-добрата игра на домакините най-накрая даде резултат в 68-ата минута, когато Нейтън редмънд бе изведен на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата за 1:2.

Една от малкото възможности за Челси през второто полувреме дойде едва в 86-ата минута, когато Вилиан центрира от корнер и Неманя Матич засече топката отблизо, но покрай вратата. Само минута по-късно обаче Редмънд отправи бомбен изстрел, който премина много близо до гредата. Подобно нещо се случи и в добавеното време, когато крилото направи нов пропуск, а при последвалия корнер и Тибо Куртоа трябваше да спасява изстрел с глава отблизо.

Все пак Челси удържа победата и излезе на 8-ото място в класирането с 39 точки и все повече се приближава до местата даващи право на участие в Европа. Норич пък записа пореден разочароващ мач, като е в серия от 8 срещи без победа и се намира на границата на опасната зона на 17-ото място с 24 точки, колкото има и 18-ия Нюкасъл, който е с мач по-малко.