Хеттрик за Вандерсон срещу Левски

Бразилецът Вандерсон отбеляза третия си гол с фланелката на Лудогорец срещу Левски при победата с 2:1 вчера. Първото му попадение във вратата на "сините" бе на 27 септември 2014, когато разградчани загубиха с 2:3 на „Герена", припомня "Тема Спорт".

Второто му пък бе преди 12 месеца - на 8 март, когато Лудогорец спечели с 1:0 дербито и прати столичани във втората шестица. Авторът на другото попадение вчера - Марселиньо, за втори път огорчава 26-кратния шампион на България. През есента той отново наказа тима от "Герена" след изпълнение на фаул, а тимът му спечели с 2:0.

С гола си във вратата на Владислав Стоянов пък Роман Прохазка сложи край на головата "суша" на Левски на "Лудогорец Арена". Тя продължи точно 438 минути, или 7 часа и 18 минути. Предишното попадение на "сините" на този стадион в "А" група бе на 7 декември 2013, когато столичани спечелиха с 1:0 след гол на Ларсен Туре. Въпреки това обаче възпитаниците на Стойчо Стоев продължават да бъдат в серия от четири поредни шампионатни поражения в Разград.