Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Фиорентина продължава да гони лидерите с трудна победа като гост (видео)

Отборът на Фиорентина продължава да диша във врата на лидерите в Серия "А", след като днес надигра с 3:2 Аталанта в гостуването си от 26-ия кръг. Успехът на "виолетовите" обаче не дойде толкова лесно и до последно имаше интрига в мача. Матиас Фернандес откри резултата в 67-ата минута, а Кристиан Тейо удвои в 82-ата. Домакините обаче върнаха един гол чрез Андреа Конти в 84-ата минута, но Никола Калинич в 88-ата вкара за 1:3. Крайното 2:3 пък оформи Маурисио Пинийя в 91-ата минута.

През първото полувреме двата тима бяха равностойни, като дори на моменти Аталанта имаше игрово предимство. В 9-ата минута удар на Мануел Паскуал от фаул бе с мъка спесин от вратаря. След това обаче на два пъти Чиприан Тетерушану бе поставян под напрежение след изстрели на Букари Драме и Алехандро Гомес.

Втората част бе по-вълнуваща и първо в 65-ата минута Лука Чигарини отправи удар, но той не затрудни вратаря. Две минути след това обаче Кристиан Тейо центрира и Фернандес с глава простреля вратата за 0:1.

В 82-ата минута Тейо направи хубав пробив и изскочи очи в очи с вратаря, като първият му удар бе спасен от Спортиело, но след това испанецът довкара топката във вратата за 0:2.

Аталанта обаче успя много бързо да се върне в мача и в 84-ата минута след центриране от корнер Конти бе най-съобразителен, за да върне един гол за домакините. В 88-ата минута обаче "виолетовите" отново си върнаха преднината от два гола, след като организираха хубава контра, Борха Валеро центрира за Калинич, който засече топката във вратата за 1:3.

В добавеното време домакините отново върнаха напрежението, като докараха нещата до 2:3 след като Маурисио Пинийя овладя едно центриране в наказателното поле и прати топката в мрежата. Малко след това обаче Конти получи втори жълт и червен картон и това като че ли окончателно реши изхода на мача в полза на Виола.

Така Фиорентина събра актив от 52 точки и остава на 3-ото място, като изостава само на 4 от втория Наполи, който обаче е и с мач по-малко. Аталанта пък записа 11-ти мач без победа и с актив от 29 точки се намира на 13-ото място в таблицата.