Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Еспаньол стигна до ценна победа (видео)

Отборът на Еспаньол надделя с 1:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Марко Асенсио отбеляза единствения гол в 52-ата минута. Момчетата на Константин Гълка прекъснаха серия от три поредни поражения и взеха глътка въздух.

През първата част двата отбора имаха малко голови възможности. В седмата минута Луис Алберто беше изведен от Педро Москера, но Пау Лопес излезе и спаси. В 39-ата Марко Асенсио шутира неточно. В 52-ата минута след центриране на задната греда Бурги отклони към Марко Асенсио, който оплете топката в мрежата - 1:0.

Без своя основен голмайстор Лукас Перес гостите от "Риасор" нямаха идеи в атака. В 69-ата Ориол Риера не намери целта след изпълнение на корнер. В 74-ата Херман Лукс направи две силни спасявания след удари на Жерард Морено и Асенсио. Пет по-късно стражът на галиския тим отново показа класа сам срещу Асенсио.

Снимка: "Марка"