Попето блести при победа на Спартак (М) над Литекс (видео)

Литекс загуби от Спартак (Москва) с 1:3 в контролна среща, играна на терена на спортния комплекс Марбея. Най-добър на терена бе българският нападател на Спартак Ивелин Попов, който вкара първия гол за московчани, подаде за втория и изработи дузпа, при която бе отбелязан третият гол. Първото полувреме завърши 1:1, като головете паднаха в самия край.

В 40-та минута руският защитник Владимир Гранат загуби топката в наказателното поле, която бе отнета от Бьорн Йонсен. Норвежецът с американски паспорт напредна, излезе сам срещу руския вратар Артьом Ребров и с удар по тревата откри резултата - 1:0 за Литекс. В 43-та минута холандският нападател Куинси Промес изведе по отличен начин Ивелин Попов, който с едно докосване изпрати топката в мрежата на Евгени Александров - 1:1.

В 52-та минута Спартак поведе в резултата, като в основата на гола бе българският нападател Ивелин Попов. След бърза атака на московчани Ивелин Попов намери по отличен начин включилия се в атаката защитник Евгений Макеев и той направи резултата 2:1 за Спартак. В 59-та минута Ивелин Попов получи жълт картон от съдията, тъй като бе застанал на "стена" на московския отбор и не искаше да се отдръпне на нужното разстояние. В 75-та минута Ивелин Попов бе съборен в наказателното поле и испанският съдия отсъди дузпа за нарушението срещу българина. От бялата точка холандецът Куинси Промес бе точен - 3:1 за Спартак (Москва), при който резултат прозвуча последният съдийски сигнал.

Старши треньорът на Литекс Любослав Пенев започна мача със следния стартов състав: Александров, Горанов, Перес, Недялков, Петров, Станоев, Колев, Ангелов, Арсениу, Шопов, Йонсен. В отбора на Спартак /Москва/ като титуляр започна нападателят на българския национален отбор и футболист номер 1 на България за 2015 година Ивелин Попов, който игра през всичките 90 минути. Па взаимна договорка на двамата старши треньори - Любослав Пенев на Литекс и Дмитрий Алейничев на Спартак, бяха направени неограничен брой смени. През второто полувреме Любослав Пенев пусна в игра Малинов, Бумал и Цветков.