Литекс не се даде на хита в ШЛ (видео)

Литекс завърши 1:1 срещу осминафиналиста в Шампионска лига Динамо (Киев) в контролна футболна среща, последна за "оранжевите" на лагера в Испания.

Сергей Сидорчук вкара за украинския гранд, а Арсенио Нунеш донесе равенството за Литекс.

За Динамо проверката бе част от подготовката на отбора за осминафиналния мач в Шампионска лига срещу Манчестър Сити след 10-ина дни и тимът излезе с титулярния си състав.

В 19-ата минута украинците изпълниха заучено корнер на близката греда и Сидорчук откри резултата.
Само 5 минути по-късно Арсенио Нунеш възстанови равенството след бърза контраатака и този резултат се запази до края.

След почивката старши треньорът на Динамо Сергей Ребров смени всичките си полеви играчи, докато наставникът на Литекс Любослав Пенев направи само три промени в състава.

Към края на мача заваля проливен дъжд със силен вятър, но двата отбора доиграха срещата.