Септември победи Велбъжд и Пирин (Разлог) в един ден

Отбора на Септември (София) записа две победи в един ден, след като възпитаниците на Николай Нитов изиграха два мача, съответно срещу Велбъжд (Кюстендил) в 11:00ч. на изкуственият терен в Струмяни, и срещу втородивизионния Пирин Разлог от 15:00ч. на терена в Склаве. Наставникът на "септемврийци" заложи на два различни състава в двубоите.

Срещу Велбъжд (Кюстендил), Митов пусна на терена Николай Георгиев, Мариян Димитров, Николай Николов, Алекс Асенов, Данаил Иванов, Стефан Митев, Лъчезар Котев, Захари Янков, Борис Панталеев, Валентин Сливов, Антонио Павлов.

Първото полувреме завърши с нулево равенство, като "септемврийци" записаха множество пропуски пред вратата на гостите от Кюстендил. Захари Янков пропусна да открие резултата на няколко пъти, като също удари и греда. Пропуски записаха още Николай Николов, Валентин Сливов и Антонио Павлов.

През втората част играчите на Септември взеха тотален превес над своя противник, като именно Захари Янков откри резултата с красив гол от 30 метра, с който прехвърли излезналият напред страж на Велбъжд. Възможност да удвоят имаха Стефан Митев, Милош Стоянов, Лъчезар Котев и Антонио Павлов, който изпълни пряк свободен удар, но вратаря на кюстендилци успя да се намеси.

До края на полувремето събитията бяха единствено пред вратата на символичните гости, като Лъчезар Котев бе перфектно изведен от Захари Янков, сам срещу вратаря и без колебание покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Милош Стоянов, който получи пас от Георги Недялков и отбеляза.

Срещу Пирин (Разлог), Митов заложи на стартов състав: Емил Петров, Стоян Предев, Петър Генчев, Васил Добрев, Аспарух Смилков, Георги Стоичков, Яя Меледже, Асен Чандъров, Петър Тончев, Александър Манолов, Божидар Кацаров.

През първата част двубоят бе равностоен, като "септемврийци" имаха добри положения за отбелязване на гол и логично стигнаха първи до откриване на резултата. В 18' минута Асен Чандъров навлезе опасно в наказателното поле, като бе фаулиран и рефера Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана именно Чандъров, който хладнокръвно отбеляза за 1:0.

В 33-aта минута възможност за изпълнение на дузпа получиха и гостите от Пирин (Разлог), след нарушение в наказателното поле на Божидар Кацаров. Зад топката застана Мартин Газиев, който изравни за 1:1.

Радостта от гола, обаче бе кратка след като само 3 минути по-късно Стоян Предев проби, стреля и отново поведе "септемврийци" в резултата за 2:1.

Двата отбора се прибраха на почивката с гол аванс в полза на Септември,  а през втората част играта стана още по-твърда, на моменти доста груба. Рефера Ивайло Стоянов изгони общо трима играчи , два от отбора на Разлог и ЯЯ Меледже. Страстите се успокоиха, а отново Стоян Предев открадна топка пред наказателното поле, стреля и направи резултата 3:1.

В 27-ата минута Георги Стоичков вкара с глава за 4:1, след хубаво центриране на Аспарух Смилков от корнер, а само минута по-късно Божидар Кацаров отбеляза и пети гол във вратата на Разлог, след асистенция на Светослав Диков.

Крайното 6:1 оформи Самсаом Джегеде, който надбяга по фланга играчите на Пирин и със силен, плътен шут оформи крайният резултат.