ЦСКА остава без победа в Гърция, доста поводи за размисъл за Христо Янев (видео+снимки)

Отборите на Пантракикос (Комотини) и ЦСКА завършиха при резултат 2:2 в контролна среща в Гърция. Точни за българския тим бяха Момчил Цветанов (23) и Николай Дичев (25), а за домакините се разписаха Отсуканидис (38) и Йоргуолпулос (89). В първата проверка "армейците" загубиха от елитния Ксанти с 0:1.

Христо Янев бе направил седем промени в сравнение със срещата с Ксанти. От своя страна в днешната среща гръцкият отбор излезе със селекцията си до 20 години, като имаше и момчета на по 18 и 19 години. Именно поради тази причина треньорът на "червените" би трябвало да има доста поводи за размисъл.

ЦСКА бе подкрепян в Гърция от агитка от 15-20 човека.

През първата част 31-кратният шампион на България бе по-добрият отбор и съвсем логично стигна до комфортен аванс, който в крайна сметка бе пропилян. През втората част обаче събитията на терена претърпяха обрат. Гърците започнаха по-често да поглеждат към вратата на Господинов и освен изравнителния гол можеха да вкарат още попадения.

"Червените" създадоха първото си опасно положение в 10-ата минута. Станислав Маламов излезе на стрелкова позиция и без подготовка се опита да открие резултата, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Първото попадение бе дело на Момчил Цветанов в 23-ата минута. Милен Кикарин получи пас от Борис Галчев и намери Цветанов, който с удар по земя опъна мрежата. Две минути по-късно Дичев увеличи авасна, след като отбеляза на празна врата.

В 33-ата минута малко не достигна на българския отбор да отбележи трети гол. Цветанов се опита да прехвърли стража на гърците, но Пападопулос изби със сетни усилия в корнер.

При първата си по-сериозна атака домакините успяха да вкарат гол. В 38-ата минута Уотсуканидис намали на 1:2 с глава, след центриране от корнер.

В началото на втората част защитата на "армейците" се пропука сериозно на два пъти и само късметът и неумението на младите играчи на гръцкия тим пред гола спасиха ЦСКА. Наложи се Анатоли Господинов да спасява чиста голова ситуация, тъй като състезател на Патракикос излезе сам срещу него.

В 58-ата минута Цветанов бе заел добра позиция в наказателното поле и успя да отправи изстрел с глава, който попадна право в обсега на стража на домакините.

В 83-ата минута Преслав Йорданов пропусна сам срещу вратаря. Нападателят пробва да прехвърли стража на домакините, но опитът му се оказа неуспешен.

Малко преди края на мача отбранителният вал на ЦСКА проспа една ситуация и Йоргопулос се възползва по най-добрия начин. Футболистът изкочи сам срещу вратаря и оформи крайното - 2:2.

ПАНТРАКИКОС - ЦСКА 2:2

0:1 Цветанов 23